O nás

Věnovat pozornost přírodě a užít si její krásu. Aspoň na chvilku.

Příroda zklidňuje, uzemňuje, inspiruje, ukazuje nám svoji krásu a pomáhá nám přijmout přirozený cyklus života. Je pro nás lidi životně důležitá, byť si to možná často neuvědomujeme. Naším přáním je vracet pozornost k přírodě a užívat si, co nám přináší. Naši tvorbu proto propojuje hlavně téma přírody, které se objevuje na většině produktů, jen občas si odběhneme pro zpestření vytvořit něco jiného, třeba maličkosti pro snadnější organizaci domácnosti nebo diáře.

První výrobky jsme vám nabídli v létě 2023, ale už dávno před tím jsme je sami doma používali. Ilustrace vznikají v našem pražském ateliéru anebo na cestách a potom je přenášíme na produkty. Vyrábíme výhradně v Česku v malém objemu, proto pokud nutně potřebujete konkrétní výrobek, který nevidíte v naší nabídce, napište nám a rádi promyslíme, jak vám vyhovět. Výrobě v malém nákladu odpovídá i vyšší cena, a ručíme za vysokou kvalitu výrobků. Záleží nám také na tom, aby byly praktické, jednoduše použitelné a dělaly vám radost v každodenním životě.

Bláznivé barvy, věrné tvary.

Rádi si hrajeme s barvami a někdy u nás najdete dost bláznivé barevné kombinace, ale samotné rostliny a živočichové jsou vykreslení linkami pečlivě a do posledního detailu. Zaměřujeme se nejvíce na detailní botanické ilustrace a kresby hmyzu. Nejradši máme ilustrace, které vznikly podle skutečné přírody, kterou jsme viděli na vlastní oči – podle krásenky, která kvetla blízko našeho domu, jahod na našem balkónu, kuby, na které jsme narazili na procházce u potoka, vážky, která zavítala do chaty u vody, kde jsme byli na výletě.

O_násKousek přírody k vám domů nebo do kanceláře.

Jsme malé designové rodinné papírnictví. Náš tým tvoříme my dva, Lucie a David, partneři v životě i v kreativních projektech, a do Kousku přírody se k nám postupně přidávají i další členové rodiny.

Srdcem a rukama projektu je Lucie. V její hlavě se celý projekt narodil a její ruce kreslí všechny ilustrace, které potom přenáší na produkty. Kreslí hlavně digitálně, ale stejně tak ráda má kresbu černými tenkými linery, akvarelovými štětcovými fixy a zkoušení dalších technik. Ilustrace kreslí nejraději podle referencí rostlin a živočichů, které si sama nafotila na procházkách, výletech do přírody nebo městských parků nebo na zahrádce. Zajišťuje výrobu produktů a posílání balíčků až k vám domů.

David pečuje o technické zázemí, administrativu, pomáhá se směřováním celého papírnictví a vymýšlením nových produktů.